KPSS Hazırlık ve Kaynak Kitapları

Üniversite ya da lise eğitimlerini tamamlayan kişilerin devlet kurumlarında çalışabilmeleri için girmelere gereken sınav KPSS sınavıdır. ÖSYM tarafından yapılan bu sınavda kişiler Genel Kültür ve Genel Yetenek isimli iki bölümde sorulan soruları cevaplarlar. Genel kültür bölümünde tarih, coğrafya, vatandaşlık ve güncel konulardan sorular yer alır. Genel Yetenekte ise matematik, geometri ve Türkçe soruları yer alır.

Bu sınavda kişilerin çözmeleri gereken 120 soru bulunur. KPSS sınavını kazanarak memur olmak isteyen kişiler ihtiyaç duydukları kaynakları Çorum Kitap vasıtasıyla bulabilirler. Hazırlık kitapları kategorisinde KPSS hazırlık kitapları da yer alır. Kişiler KPSS bölümünden soru bankası, konu anlatımı, deneme sınavı, yaprak test ve çıkmış sorular kitaplarını satın alarak sınava hazırlanabilirler. Ayrıca KPSS kitapları arasında set halinde soru bankaları ve konu anlatımları da yer alır. Böylece kişiler set halinde tüm KPSS kaynaklarını satın alarak sınava çalışabilirler.

KPSS sınava detaylı bilgi birikimi isteyen bir sınavdır. Bunun için kategoride satılan KPSS konu anlatımı kitapları memur olmak isteyenler için en önemli kaynak olur. KPSS sınavı kişilerin tüm lise bilgi birikimini ve güncel olayları içerdiği için kişilerin bu konuları unutmamaları mümkün değildir. Konu anlatımları kişilerin unuttukları bilgileri hatırlamalarını ve konuları tekrar etmelerini sağlar.

KPSS’ye hazırlananların siteden satın alabilecekleri KPSS konu anlatımı kitapları arasında şunlar vardır; KPSS Coğrafya Konu Anlatımı, KPSS Matematik Video Ders Notları, Genel Kültür Konu Anlatımı ve Genel Yetenek Konu ANLATIMI kitaplarıdır. Konu anlatımı kitapları KPSS lisans ve önlisans üzerinden sınava girecek tüm kişilerin yararlanabileceği kitaplar olduğu gibi sadece lisans ya da önlisans düzeyinde sınava gireceklerin yararlanabilecekleri kitaplarda olabilir.

Bunun için KPSS konu anlatımı kitaplarından satın almak isteyenlerin girecekleri sınava göre kitap seçimi yapmaları gerekir. Ayrıca kişiler isterlerse KPSS konu anlatımı setlerinden de satın alarak kullanabilirler.

KPSS soru bankaları KPSS sınavına hazırlanan kişilerin sınav konularına ait soruları çözmeleri için hazırlanan ve kategoride satışa sunulan kitaplardır. Bu kitaplar soru bankası konu anlatımlı şekilde de hazırlanarak soru çözen kişilerin soruların cevabını birebir görmelerini sağlar. Böylece soruları yanlış yapan kişiler nerede hata yaptıklarını ve eksiklerini görebilirler. Sitede satışa sunulan soru bankası kitapları arasında Genel Yetenek-Genel Kültür, Tarih Çözümlü Soru Bankası, KPSS Anayasa ve Coğrafya Soru Bankası kitapları bulunur.

Yaprak test, deneme sınavı ve çıkmış sorular kitapları da KPSS sınavına hazırlıkların tam donanımlı bir şekilde yapılması için yararlanabilen diğer kaynaklardır. Bu kitaplar çalışılan KPSS konularının kavranma durumunun anlaşılmasını sağlar. Deneme sınavları kişilerin KPSS sınavı deneyimini yaşamaları, çıkmış sorular ise geçmiş yıllarda çıkan soru biçimlerini görmelerini sağlar.

Böylece bireyler karşılarına nasıl bir soru geleceği konusunda fikir edinirler. Ayrıca konularla ilgili sorular çözdükçe yaptıkları konu tekrarları ve öğrenimleri daha akılda kalıcı olur. Kategoride KPSS için tüm bu hazırlık kitaplarını uygun fiyatlarla satışa sunduğumuz içinde istedikleri birden fazla kitabı alma şansı elde edebilirler.