Eğitim & Hazırlık Kitapları

Öğrencilerin aldıkları eğitimin başarılı olması için onların derslerini tekrar etmeleri ve sınavlara gerektiği gibi hazırlanmaları gerekir. Yapılacak çalışma programları sayesinde günlük derslerdeki başarılar ve sınav başarıları artar. Bu amaçla hazırlandıkları sınavlar ve dersler için kaynak olacak kitapları satın alıp girmeleri gereken okul ve devlet sınavlarına daha iyi hazırlanabilirler.

Sınavlara girecek kişilerin sınavlara hazırlanmak amacıyla kullanabilecekleri hazırlık kitapları Çorum Kitap satış sayfamızın hazırlık kitapları kategorisinden bulunabilir. Kategoride yer alan kitaplar kişilerin LGS, YKS, TYT, KPSS, bursluluk ve AYT sınavlarına hazırlıklarında kullanabilecekleri kitaplardır. Ayrıca hazırlık kitapları arasında öğrencilerin okullardaki eğitimleri için yararlanabilecekleri kitaplar da bulunur.

Kategoride soru bankası ve konu anlatımı şeklinde olan kitaplar öğrencilerin tekrar yapmalarını ve konuları pekiştirmelerini sağlar. Deneme sınavları, kamp kitapları ve yaprak testlerde öğrenciler için ek kaynak olarak kullanılabilir. Satışa sunulan hazırlık kitapları ilkokul, ilköğretim ve lisenin farklı sınıflarına giden öğrencilerin yararlanabilecekleri kitaplardır.

Devlet kurumları ve okullar tarafından yapılan sınavlara hazırlanmak isteyenler bu kategorideki bölümleri inceleyerek ihtiyaçları olan kitapları satın alabilirler. Bunun dışında ailelerde çocuklarının okullarda aldıkları eğitimleri pekiştirerek girmeleri gereken sınavlara kaliteli bir şekilde hazırlanmalarını sağlamak amacıyla hazırlık kitaplarından satın alabilirler.

Üniversiteye Hazırlık Kitapları Öneri

Üniversite kişilerin kendilerine iyi bir gelecek hazırlamaları için en önemli yoldur. İyi bir üniversite eğitimi almak isteyen kişilerin devlet tarafından yapılan üniversiteye giriş sınavlarında başarılı olmaları gerekir. Bunun içinde sınava girecek kişiler konuları öğrenebilecekleri ya da soru çözebilecekleri kaynaklara ihtiyaç duyarlar.

Yararlanabilecekleri en önemli kaynak ise üniversiteye hazırlık kitaplarıdır. Bunun için Çorum kitap kişilerin üniversite hayallerine kavuşmalarını sağlamak amacıyla hazırlık kitapları kategorisinde üniversiteye hazırlık kitapları öneri ve satışı da yapar. Sayfada yer alan kitaplar kişilerin çalışmalarında yararlanabilecekleri kaliteli ve doğru konu anlatımlı kitaplardır. Ayrıca bu kitaplar sınav müfredatına uygun bir şekilde hazırlanan kitaplardır.

Bu kitaplar arasında geometri, Türkçe, matematik, fizik, kimya, biyoloji, tarih ve coğrafya gibi dersleri kapsayan kitaplar bulunur. Kişilerin üniversiteye hazırlık için sayfadan satın alabilecekleri kitap çeşitleri şunlardır; Antrenmanlarla Geometri, ÖSYM Soru Tipleriyle Coğrafya, Edebiyat Konu Anlatımı, Paragraf Fasikül, Fizik Fasikülleri, Problemler Soru Bankası ve Dil Bilgisi Soru Bankası kitaplarıdır.

TYT-AYT Hazırlık Kitap Önerisi

Türkiye’de üniversiteye giriş için yapılan sınav YKS sınavıdır. Bu sınav TYT ve AYT isimli iki oturumda yapılır ve öğrenciler iki oturumda farklı türlerdeki soruları cevaplarlar. TYT sınavında kişiler matematik, Türkçe, fen bilimleri ve sosyal bilimler bölümlerinden sınava girerler. AYT sınavında ise matematik 2, fen bilimleri, sosyal bilimler 2 ve edebiyat bölümlerinden sınava girerler. Bunun için üniversite eğitimi düşünenlerin TYT ve AYT oturumlarından oluşan YKS sınavına programlı bir şekilde hazırlanmaları gerekir. Sınava hazırlanmak için ihtiyaç duydukları kaynakları ise Çorum Kitap sitesinin hazırlık kitapları bölümünden temin edebilirler.

Kişilerin kategoriden YKS ile ilgili satın alabilecekleri kaynaklar deneme kitapları, konu anlatımı kitapları, soru bankaları, yaprak testler ve çıkmış sorular kitaplarıdır. Bu kitapların ve kaynakların tamamı ÖSYM sınav müfredatı dikkate alınarak hazırlanmış olan kitaplardır. Bunun için kaynakları sistemli ve anlayarak kullanan kişiler girdikleri sınavlarda istedikleri başarıyı elde ederler.

Kategoride yer alan TYT ve AYT konu anlatımı kitapları YKS sınavına hazırlanan ve konu eksiği olan kişilerin yararlanabilecekleri kitaplardır. Sadece sınav müfredatına uygun bir şekilde hazırlanan bu kitaplar lise ya da mezun öğrencilerin unuttukları ya da eksik bildikleri konuları tamamlamalarını sağlar.

Ayrıca konu anlatımı kitaplarının sonlarında konu bitirme testleri olduğu için konuları öğrenen kişiler kendilerini test edebilirler. Kişilerin siteden YKS için satın alabilecekleri TYT ve AYT konu anlatımı kitaplarından bazıları şunlardır; TYT Matematik Konu Anlatımı, Fizik Konu Anlatımı ve Soru Çözümleri, Fizik Fasikülleri, Antrenmanlarla Matematik, TYT İceberg Kimya Konu Anlatımı ve Coğrafya Ders İşleme Kitabı’dır.

TYT ve AYT soru bankaları sınava hazırlanan kişilerin çok sayıda soru çözmelerini ve farklı soru tiplerini görmelerini sağlayan kitaplardır. Çünkü kişiler konularla ilgili farklı soruları çözdükçe hem konuları daha çok kavrayabilir hem de yanlış soruların üzerinde durarak konuları tekrar edebilirler. YKS’ye hazırlanan kişilerin sayfadan satın alabilecekleri TYT ve AYT soru bankası kitaplarından bazıları şunlardır; AYT Organik Kimya, AYT Tarih, AYT Biyoloji, Mutlak Başarı Matematik, Fizik Soru Kütüphanesi, TYT Geometri, AYT Edebiyat Soru Kütüphanesi ve AYT Coğrafya Soru Bankası kitaplarıdır.

Hazırlık kitapları kategorisinde bulunan TYT ve AYT sınavları için hazırlanmış deneme sınavları ise YKS sınavına girecek kişilerin sınav deneyimi yaşamalarını sağlayan kaynaklardır. Deneme sınavlarında tüm derslerden ve konulardan karışık sorular olduğu için kişilerin deneyim dışında bilgilerin test etmelerini sağlar. Deneme sınavı kitaplarını satın alan kişiler gerçekte girecekleri sınav için verilmiş olan 120 dk’yı kendileri de tutarak bu süre içinde deneme sınavını çözebilirler.

Böylece sınav süresini kaliteli bir şekilde değerlendirip değerlendiremediklerini görebilirler. Deneme sınavlarını belirli aralıklarla çözdükçe de süreyi daha kaliteli kullanmayı çözülecek sorularda fazla oyalanmamayı öğrenmiş olurlar. Sayfada satışa sunulan deneme sınavları tüm konuları içerebildiği gibi sadece bir dersin deneme sınavı kitapları da olabilir. Örneğin matematik bilgilerini deneme sınavı ile test etmek isteyen kişiler AYT Matematik Deneme Sınavı ya da TYT Tamamı Çözümlü Matematik Deneme Sınavı ürünlerinden satın alabilirler.

TYT ve AYT sınavına hazırlanan kişiler için satılan yaprak test ürünleri ise konu tekrarı yapan kişilerin konuları kavrayıp kavrayamadıklarını anlamak için kullandıkları ürünlerdir. Genellikle 10-20 arasında sorulardan oluşan bu testler sadece kişilerin belirli konuyla alakalı soru türlerini görmelerini sağlar. Matematik konularını çalışan kişiler dersin Sayılar konusunu bitirdiklerinde Sayılar yaprak testini çözerek konuyu kavrama durmalarını görebilirler. Genellikle bu testler dahil oldukları dersin sınav müfredatında yer alan tüm testlerden oluşurlar ve kişiler test sayfalarını tek tek çözebilirler.

AYT ve TYT sınavları için kaynak olarak satışa sunulan kitaplar arasında çıkmış sorular kitapları da yer alır. Bu kitaplar ÖSYM tarafından düzenlenen YKS sınavlarında çıkmış olan soruları içerir. Sınavlara hazırlanan kişiler bu kitapları alıp geçmiş yılların sorularını çözebilirler. Ayrıca da çıkabilecek soru tarzları hakkında bilgi sahibi olurlar. Çıkmış sorular kitapları TYT ve AYT olarak bulunduğu gibi kategoride sadece bir ders için hazırlanmış kitaplar halinde de bulunabilir. AYT ve TYT sınavları için satın alınabilecek çıkmış sorular kitapları arasında şunlar yer alır; Matematik Son 5 Yıl Çıkmış Sorular, TYT Son 10 Yıl Çıkmış Sorular ve Türkçe Son 10 Çıkmış Sorular gibi kitaplardır.