Dini Kitaplar

Kültür kitapları kategorisinde dini kitaplar da yer alır. Bu kitaplar kişilerin dini bilgileri, ibadetleri, mezhepleri, Kuran'ı Kerim'i ve peygamberleri öğrenmelerini sağlayan eğitici kitaplardır. Kategorideki dini kitaplar üç grupta yer alır. Bunlar dini çocuk kitapları, dini yetişkin kitapları ve Kur’anı Kerim’dir.

Kur’anı Kerim grubunda hatlı, orta boy, rahle boy, hafız boy ve cami boy Kur’anı Kerim’ler satışa sunulmuştur. Ayrıca Kur’anı’n mealini öğrenmek isteyenler için Kur’an Meali de vardır. Bunun dışında mübarek gecelerde okunabilecek Yasini Şerifler ve Kur’anı Kerim harflerini bilmeyenlerin öğrenebilecekleri Elifba kitapları da kategoride yer alır.

Dini çocuk kitapları bölümünde ise çocukların dini bilgileri öğrenmek için yararlanabilecekleri eğitici, renkli ve resimli dibi kitaplar bulunur. Çocukların dini bilgileri öğrenmeleri için satışa sunulmuş olan kitaplardan bazıları şunlardır; Ali’nin Zekası, Besmele Hazinesi, Allah’ın Elçileri, Peygamberimizin Mucizeleri, Temel Dini Bilgiler, Allah’ın Seccadesi, Hz.İsa, Hz. Osman, Peygamber Orucu ve Her Şey Allah’ı Anlatıyor kitaplarıdır.

Yetişkin bireylerin dini bilgileri doğru olarak öğrenmeleri ve eksikliklerini tamamlamaları için dini kitaplar alt kategorisinde yetişkin dini kitapları da yer alır. Bu kitapları okuyan kişiler peygamberlerin yaşadıkları daha iyi öğrenebilirler. Ayrıca helak olan kavimleri ve dinin yerine getirilmesi gereken hükümlerini kavrayabilirler.

Yetişkinlerin satın alabilecekleri dini kitaplardan bazıları ise şunlardır; Mezhepler Tarihi, Kıyamet Bilinci, Peygamberin Eşyaları, Kur’an Bilinci, Ahir Zaman İlmihali, Mektubat, Mesnevi, Hadis ve Yorum, İbadetlerin Ruhu, Mesnevi Terapi ve İman Bilinci kitaplarıdır. Büyük düşünür Mevlana’nın görüşlerini beğenen kişiler ona ait olan Mesnevi’yi satın alarak anlatılan hikayeleri de öğrenebilirler.

Bunun dışında başarılı yazarlar Sibel Eraslan, Nurdan Damla, Şule Yüksel Şenler tarafından yazılmış dini içerikli romanlarda dini kitaplar arasında yer alır. Dini roman okumak isteyenlere hitap eden bu kitapları okuyucular satın alarak zevkle okuyabilirler.

Web sayfasında bulunan dini kitaplar ve diğer kültür kitaplarından satın almak isteyenler kitapları seçtikten sonra kitapların sayfalarına girerek satın alma işlemini tamamlayabilirler. Ayrıca kitapların sayfalarında kitaba dair bilgileri öğrenebilirler.

Bu bilgiler arasında kitabın sayfa sayısı, yazarı, yayın evi, fiyatı, stok adeti ve kitap boyutu gibi bilgiler bulunur. Kitapların bilgilerini de edinerek satın al ve sepete ekle butonlarını kullanırlar. Kredi kartı ve gerekli bilgileri de girerek satın alma işlemini sorunsuz tamamlarlar.