Çocuk Edebiyatı Kitapları

Kategoride çocuk edebiyatı bölümü de yer alır. Bu bölüm çocukların okuyabilecekleri kitapların yer aldığı ve satışa sunulduğu bölümdür. Çocuk edebiyatı bölümünde çocuklar için farklı türlerde kitaplar satışa sunulur.

Kategoride satışa sunulan kitap türleri arasında eğitim, masal, eğlence, deneme, öykü, mizah, dini, dil, müzik, roman, macera, zeka, öykü, şiir, bilimsel ve hikaye kitaplarıdır. Ayrıca bu kitaplar arasında okuma setleri, dünya ve çocuk klasikleri gibi türlerde yer alır.

Bu kitaplar türlerine bağlı olarak çocukların okuma alışkanlığı kazanmasını, eğitim almasını, hobi edinmesini ve sanat alanlarında becerilerini geliştirmesini sağlar.

Çocuklar için kategoriden alınabilecek kitap türleri arasında eğitim kitaplar yer alır. Bu kitaplar daha çok çocukların eğitim temellerinin başarılı atılması için kullanılabilecek kitaplardır. Çocukların dini bilgiler, sayılar ve Türkçe gibi konuları öğrenmelerini sağlar.

Çocuk edebiyatı bölümünde yer alan masal kitapları genellikle ebeveynlerin çocuklarına uyku öncesi okudukları kitap türleridir. Genelde bilgi verici ve ilginç özellikleri barındıran masal kitapları çocukların hayal dünyalarını geliştirmelerine de imkan sağlar. Ayrıca bu kitaplar resimli olduğu için çocuklar görsel olarak da anlatılan hikayeyi keşfetmiş olurlar.

Okumayı öğrenen çocuklar kendileri masal kitaplarını okuyarak da okuma alışkanlığı kazanabilirler. Masal kitapları arasında Nar Kokulu Masallar, Dedemin Masal Krallığı, Akvaryumdaki Denizkızı, Dünya Halk Masalları, Evvel Zaman İçinde ve Uçan Sandık gibi kitaplar bulunur.

Çocuk edebiyatı bölümünde yer alan kitap türlerinden birisi de okuma setleridir. Bu setler okumayı yeni öğrenen çocukların okumalarını geliştirmelerini sağlayan setlerdir. Ayrıca bu kitaplar arasında ilkokulun 4 ve 5. sınıfına giden çocuklara hitap eden kitaplarda vardır.

Satışa sunulan okuma setleri Masallar Diyarında, Sürpriz Hikayeler, Şirin İstanbul’u Geziyorum ve Afacan Dombili isimli setleridir. Bu grupta yer alan kitaplar farklı yazar ve yayınevlerine aittir. Çocukları için okuma setleri satın almak isteyenler uygun ücretler ödeyerek bu setleri satın alabilirler.

İnsanların en çok okuduğu kitap türü olan romanlar arasında çocuklar için yazılmış romanlarda yer alır. Bu sebeple çocuk edebiyatı kategorimizde çocukların okuyabilecekleri romanlarda bulunur. Bu romanlar başarılı Türk ve yabancı roman yazarları tarafından yazılmış olan kitaplardır.

Çocuklar için satışa sunduğumuz roman kitaplarımızdan bazıları şunlardır; Robinson Crusoe, Kar Tanesi, Selçuklu Tarihi, Çizmeli Kedi, Düğün Alayı, Gümüş Patenler, Tom Sawyer ve Lodos Yolcuları'dır. Çocuk roman kitaplarının yazarları arasında Mark Twain, Almila Aydın, Sevim Ak, Jules Verne, Gülten Dayıoğlu, Adam Blade, İsmet Bertan ve Nigel Smith gibi isimler vardır. Çocuklar için hazırlanmış roman kitaplarının fiyatları da kitabın özelliklerine göre farklılık gösterir. Ancak roman bölümünü inceleyenler 6.90’dan başlayan çocuk romanları bulup satın alabilirler.

Çocuklar için satılan kitaplar arasında dikkat ve zeka kitapları da yer alır. Bu kitaplar çocuklardaki dikkat eksikliğini ortadan kaldırır. Ayrıca çocukların zeka gelişimlerini olumlu yönde etkiler. Dikkat ve zeka kitapları arasında Zeka Çöpü, Dikkat Zeka Kodlama, Dikkat Güçlendirme ve Düşünme Becerilerini Geliştirme kitapları vardır.

Çocukların okuyabilecekleri kitaplar arasında macera kitapları da bulunur. Bu kitaplar çocukların okudukları hikayeye kendilerini de dahil ederek macera zevki yaşamasını sağlarlar. Kitaplardaki olaylar sürükleyici olduğu içinde bu kitaplar sayesinde kitap okuyarak zaman geçirirler. Siteden çocuklar için satın alınabilecek macera kitaplarından bazıları şunlardır; Korku Kulübü, Ejderha Avcıları, Macera Üçlüsü, Sherlock Holmes, Zaman Dedektifleri, Marvel ve Levent İz Peşinde Kitaplarıdır.

Çocuklar için satışa sunulan kitaplar arasında dil kitapları da vardır. Bu kitaplar yabancı dillerde yazılmış olan kitaplardır. Bu kitapların satın alınmasıyla çocuklar yabancı dillerini geliştirme imkanı bulabilirler. Ayrıca bu kitaplar onların yabancı dillerini geliştirmelerine imkan verdiği için okullardaki yabancı dil derslerinde de başarılı olurlar.

Kategoride yer alan dil kitapları arasında şunlar vardır; The Dervish Gate, Amok, My Name İs İstanbul, Treasure İsland, The Flock ve Ninatta’s Bracelet isimli kitaplardır. Bu kitapların yazarları arasında Türkiye’nin ünlü yazarlarından olan Ahmet Ümit ve Buket Uzuner yer alır. Ayrıca bu kitaplar Everest, D Publishing ve Maviçatı yayın evleri tarafından basılmış olan kitaplardır.

Her çocuğun dünya klasiklerini okuması gerekir. Bu sebeple dünya klasikleri okullar tarafından belirlenen yüz temel eser kitapları arasında yer alır. Bunun için çocuk edebiyatı kategorimizde çocukların okumaları için dünya klasikleri de yer alır.

Dünya klasikleri bulunan yazarlar arasında Victor Hugo, Thomas Mann, Mehmet Akif Ersoy, Willıam Shakespeare, Jules Verne, Mark Twain, Anton Çehov ve Antoine de Saint-Exupery vardır.

Okunması gereken ve en ünlü dünya klasikleri ise şunlardır; Küçük Prens, Macbeth, Don Kişot, Sefiller, Polyanna, Heidi, Demir Maske, Kelile ve Dinme'dir. Üstelik bu kitapların fiyatları oldukça uygundur. Çocuk dünya klasikleri arasında 5,50 TL’ye kitap bulmak mümkündür.

Çocuk kitapları içinde okul öncesi çocuklarında ilgilerini çekecek ve öğrenmelerini sağlayacak kitaplar bulunur. Bu kitaplar kategorideki okul öncesi kitaplar ve oyun kitapları bölümünde yer alırlar.

Okula gitme yaşı gelmemiş olan çocuklar bu kitaplar sayesinde meyveleri, sayıları, renkleri ve daha pek çok şeyi öğrenebilirler. Ayrıca oyun türündeki kitaplar sayesinde çocuklar kitaplarda eşleştirme, çizme ve boyama yapabilirler.

Okul öncesi kitaplar arasında Şekiller Kitabı, Gezegenleri Yedik Doymadık, Hayvanları Tanıyalım, Safari, Origami ve Sayıların Olmadığı Ülke kitapları vardır. Oyun kategorisinde yer alan kitaplar ise daha çok çocukların oynayarak öğrenmelerini sağlayan kitaplardır. Bu kitaplar mantık soruları, çizim kitabı, akıl oyunları, fantastik moda ve zeka oyunları gibi kitaplardır.