Bilim Kurgu Kitapları

Bilim kurgu; yaratıcı özelliğe sahip okuyucular tarafından tercih edilen bir kitap türüdür. Bu kitaplar sizlere, hayallerin ötesinde, ufkunuzu açacak bir bakış açısı sunuyor. Birçok bilim kurgu kitabı, başarılı anlatımı sayesinde, siz okuyucuların beğenisi ile filme konu olmuştur.

Bilim kurgu yazarlarının ne denli yaratıcı bir ruha sahip olduklarını görecek ve hayallerinize farklı şekilde yön vereceksiniz. Arkadi Strugatski Tanrı Olmak Zor İş, Joe Haldeman Bitmeyen Savaş, Mıke Pearl En Sonunda Oldu, Kım Stanley Robinson Kızıl Mars, Amie Kaufman Sonsuz Işığım, Somnium ya da Ay Astronomisi Johannes Kepler, Ursula K. Le Guin Zihinde Bir Dalga, Schrödinger’in Kedisi 2. Kitap Rüya Alev Alatlı, Hayatımızı Kolaylaştıran Buluşlar Chris Woodford, Yevgeniy İvanoviç Zamyatin Biz, Andy Weir Marslı kitapları bilim kurgu dalında muhteşem eserlerdir.

Özellikle farklı gezegenlerin keşfi konusunda adımların atıldığı günümüzde, Marslı eseri dikkatinizi çekecek bir konuya değiniyor. Bilim kurgu eserlerden fantastik bir dünyaya yolculuk yapılıyor.

Bilim kurgu konuları, fantastik eserler gibi olması imkânsız konulardan oluşmaz. Gerçekleşmesi uzun zaman alabilecek fakat hayal gücü ile teknolojinin birleştiği bir yapıda gerçekleşebilecek bir duruş sergileyen eserlerdir.

Bilim kurgu; film ve kitaplarda, fazlasıyla karşınıza çıkar. Bunun nedeni; uzay, teknolojik çağ, astronomi, gezegen, yıldızlar gibi konulara olan bilinmezlik merakıdır. Bilim kurgu kitaplarını sizlere sunarken büyük bir özveri ile seçimler yapıyor ve en kaliteli bilim kurgu kitaplarını sizlere sunuyoruz.