Üniversite kişilerin kendilerine iyi bir gelecek hazırlamaları için en önemli yoldur. İyi bir üniversite eğitimi almak isteyen kişilerin devlet tarafından yapılan üniversiteye giriş sınavlarında başarılı olmaları gerekir. Bunun içinde sınava girecek kişiler konuları öğrenebilecekleri ya da soru çözebilecekleri kaynaklara ihtiyaç duyarlar.

Yararlanabilecekleri en önemli kaynak ise üniversiteye hazırlık kitaplarıdır. Bunun için Çorum kitap kişilerin üniversite hayallerine kavuşmalarını sağlamak amacıyla hazırlık kitapları kategorisinde üniversiteye hazırlık kitapları öneri ve satışı da yapar. Sayfada yer alan kitaplar kişilerin çalışmalarında yararlanabilecekleri kaliteli ve doğru konu anlatımlı kitaplardır. Ayrıca bu kitaplar sınav müfredatına uygun bir şekilde hazırlanan kitaplardır.

Lise son sınıf öğrencilerinin okul dersleri ve genel sınavlar için satın alabilecekleri kitaplar arasında şunlar yer alır; Biyoloji soru bankası konu anlatımlı, Temel Matematik, 30 Günde Pratik Geometri, TYT Kimya, AYT Deneme Sınavı, Fizik Fasikülleri, Matematik Modüler Set ve Felsefe Soru Gezgini’dir.