8.sınıf

İlköğretimin son yılı olan 8.sınıf öğrenciler için yoğun geçen bir yıldır. Çünkü 8.sınıf öğrencileri senenin sonunda lise eğitimi için düzenlenen LGS sınavına girmek zorundadır. Bu amaçla hem 8.sınıf derslerini çalışmaları hem de geçmiş yıllardaki konuları çalışmaları gerekir.

Bunun için hazırlık kitapları kategorisinde konu anlatımı, soru bankası, deneme sınavı ve kamp kitabı dışında LGS kaynak kitapları da yer alır. 8.sınıf için eksikliklerini konu anlatımı ve soru bankası kitaplarıyla tamamlarken LGS sınavına hazırlanmak içinse bu amaçla satışa sunulan LGS kitaplarından yararlanabilirler. LGS için hazırlanan kitaplar deneme sınavı ve soru bankası türündeki kitaplardır.

Bu kitaplar sayesinde öğrenciler bol bol test çözebilirler. Ayrıca sınavda karşılarına çıkabilecek soru tiplerini görerek alışkanlık elde edebilirler. Bunlar dışında deneme sınavlarını sanki LGS sınavındaymış gibi süreli bir şekilde çözerek sınav deneyimi yaşayabilirler. LGS için sunulan kitapları tüm LGS sınavında sorulan tüm dersler için alabilecekleri gibi bir derse özel olan LGS kitaplarını da satın alabilirler.

Örneğin sadece matematik sorularını çözmek isteyenler LGS matematik soru bankası kitaplarından satın alabilirler. LGS için satışa sunulan kitapların yayın evleri arasında ise şunlar vardır; Kültür, Yanıt, Paraf, Damla, Fikribilim, Seans, Okyanus, Muba ve Limit yayınlarıdır.