7.sınıf

Hazırlık kitapları kategorisinde 7.sınıf öğrencilerinin yararlanabilecekleri kitaplarda bulunur. Konu eksiklerini tamamlamak isteyenler konu anlatım kitaplarını, soru çözmek isteyenlerde soru bankası kitaplarını satın alabilirler.

Soru bankası ve konu anlatımı kitapları 7.sınıf müfredatında olan Türkçe, Matematik, Fen Bilimleri, Din Kültürü ve İngilizce dersleri için hazırlanmış kitaplardır. Bu kitaplar tek bir ders için olduğu gibi tüm dersler şeklinde de satışa sunulmuştur. Ayrıca 7.sınıf kitapları arasında 7.sınıf kamp kitabı çeşitleri de vardır.

Bu kitaplar 7.sınıfı tamamlayan öğrencilerin derslerini tekrar edebilecekleri ya da 8.sınıfa hazırlanabilecekleri kitaplardır. Öğrenciler 8.sınıfa eksiksiz geçmek istediklerinde Tonguç Akademi’ye ait olan 7’den 8’e hazırlık kitabını satın alarak yararlanabilirler.

Konu anlatımı kitapları arasında 7.sınıf öğrencilerinin İngilizcelerini geliştirmek için yararlanabilecekleri kitaplarda yer alır. Bu kitaplar öğrencilerin alıştırma yapabilecekleri ve İngilizce konularını öğrenecekleri kaynak kitaplardır.

LGS sınavında İngilizce dersinden de soru çıkacağı için bu kitapları satın alanlar bir sene öncesinden İngilizce çalışarak sınava hazırlanabilirler. İngilizce her alanda kullanıldığı içinde tekrar ve soru çözümleriyle İngilizceyi pratik yapmış olurlar.

Yedinci sınıfa giden öğrenciler için satılan kitaplar arasında ayrıca devlet tarafından düzenlenen bursluluk sınavına hazırlık kitapları da yer alır. Bu sınava girerek eğitimlerine burslu olarak devam etmek isteyenler Bursluluk Sınavı soru bankası konu anlatımlı kitaplarından satın alabilirler.