6.sınıf

Öğrenciler için ülke genelinde yapılan liselere giriş sınavı 6, 7 ve 8.sınıf konularını kapsadığı için 6.sınıf eğitimi alan öğrencilerin ilk yıllarından çalışmayı programlı yapması gerekir. Çünkü 8.sınıfın son döneminde sınava hazırlanmaya başlayan öğrenci kalan iki yılın konularını da tekrar etmek zorunda kalacağı için çok zorlanır. Bunun önlenmesi için çalışmaların 6.sınıfla başlayarak öğrenilen bilgilerin pekiştirilmesi gerekir.

Derslerine kapsamlı çalışmak isteyenler 6.sınıflar için basılmış hazırlık kitaplarından yararlanabilirler. Bu kitaplar sayesinde testler çözerek konuları daha iyi anlarlar. Ayrıca farklı soru tarzlarını görebilirler. Konu anlatımları sayesinde de hem farklı anlatımları ve detayları görürler hem de konulardaki anlamadıkları kısımları kitaplar sayesinde anlayabilirler.

Konu eksiklerini tamamlamak isteyenler 6.sınıf için hazırlanan kitap kategorisinde yer alan şu konu anlatım kitaplarından satın alabilirler; Sosyal Bilgiler, İngilizce, Matematik, Türkçe, Din Kültürü ve Fen Bilimleri kitaplarıdır.

Bu kitaplar farklı yayınevleri tarafından öğrenciler için hazırlanmışlardır. Konu anlatımı kitapları tüm 6.sınıfın iki dönemini kapsayabileceği gibi sadece 1.dönem ya da sadece 2.dönem konularını kapsayabilir. Bu sayede öğrenciler ihtiyaç duydukları kitapları satın alarak kullanabilirler.

6.sınıf öğrencilerinin ya da velilerinin kategoriden satın alabilecekleri kitapların yayınevleri şunlardır; Nitelik, Palme, Damla, Gezegen, Editör, Tudem ve Tonguç Akademi yayınevleridir.