2.Sınıf

Birinci sınıflar çocukların okulla tanışmaları ve uyum sağlamalarıyla geçen bir yıl olur. Ancak ikinci sınıfta öğrenciler konuları daha detaylı bir şekilde öğrenmeye başlarlar. Bunun için öğrencilerin okullarda öğrendikleri konuları unutmamaları için tekrar çalışmaları ve pekiştirmeleri gerekir. Bunu da yardımcı kaynaklar vasıtasıyla başarabilirler.

Bu amaçla hazırlık kitapları kategorisinde 2.sınıfların yararlanabilecekleri kitaplarda yer alır. Bu kitaplar konu, soru, deneme ve kamp kitaplarıdır. Deneme sınavları öğrencilerin kendilerini test etmek için yararlanabilecekleri en önemli kaynaklardır. Farklı derslerin bir arada olduğu bu sorular çözülerek konulara hakimiyet anlaşılabilir. Bu kitaplar sadece okul döneminde derslerin tekrar edilmesini değil ara ve yaz tatillerinde çocukların dönem boyunca öğrendiklerini tekrar etmelerini sağlar.

Ayrıca kategoride yer alan 2.sınıf kamp kitabı çocukların bulmaca çözerek, oyun oynayarak ya da bilmece çözerek bilgiler edinmesini ve tatilleri öğrenerek geçirmelerini sağlar. İkinci sınıf öğrencileri için satışa sunulan kitap çeşitleri şunlardır; Etkinlikli Soru Bankası, Kazanım Ölçen 4 Deneme, Tüm Dersler Konu Anlatımlı, Tüm Dersler Test Çalışmalarım ve 4+4 Deneme Seti’dir. Bu kitaplar 2.sınıf öğrencilerinin konularını pekiştirmesinin dışında 2.sınıfa geçen öğrencilerin yeni okul dönemlerine hazırlanmaları içinde satın alınabilir.